Greenwich – Walter van den Broeck
Regie: Filip Schotte

  • zaterdag 14 november 2026 om 20:00
  • zondag 15 november 2026 om 15:00
  • woensdag 18 november 2026 om 20:00
  • vrijdag 20 november 2026 om 20:00
  • zaterdag 21 november 2026 om 20:00
  • zondag 22 november 2026 om 15:00
    Koetshuis Abdijstraat 10 Geraardsbergen
    in 14 €/-12j 7 € reserveer hier uw tickets 
    Greenwich is een tragikomisch theaterstuk uit 1974 van de Vlaamse roman- en toneelschrijver Walter van den Broeck over de lotgevallen van een Vlaams arbeidersgezin.
    Het stuk bevat sterke dialogen en wordt beschouwd als één van de betere theaterstukken van Walter van den Broeck.
    Het is door de jaren heen in menig Vlaams toneelgezelschap opgevoerd, in 1981 verfilmd en nu toont Garamondi Teater het voor jou hier in Geraardsbergen.
    Greenwich (lees: green, which?) is de grauwe arbeiderswijk van de metaalfabriek waar nergens nog gras wil groeien.
    Het is een buurt waar de tijd heeft stilgestaan: iedereen kent er elkaar en de sociale controle is enorm. De familie Verachtert woont er al een tijdje niet meer en probeert het hoofd boven water te houden. Sinds hun verhuis probeert Elza, die horloges herstelt, het gezin bij elkaar te houden al kan ze het eigenlijk niet meer hebben nu haar man Robert na een probleempje met een jukebox en een flipperkast weer eens werkloos is.
    De familie Verachtert heeft in het algemeen een probleem met tijd: Elza loopt een beetje voor; Andrea die vooral aan liefdesverdriet lijdt, staat stil en lijkt steeds verder van de wereld weg te glijden; Miriam die de huishouding doet, Andrea verzorgt en meer verantwoordelijkheid draagt dan haar lief is, is van slag en Robert loopt behoorlijk achter en zit vast in het verleden. Iedereen zit op zijn eigen manier vast.
    Tot op een dag Saturnino, een mysterieuze vreemdeling, binnenstapt. Hij lijkt precies te weten waar het gezin ontspoord is. Met zijn komst begint er iets te verschuiven. Oude geheimen komen boven, verhoudingen kantelen en niets blijft nog zoals het was.
    Kunnen Elza, Robert, Miriam en Andrea hun verleden achter zich laten?
    Acteurs

Venue Info

Abdijstraat 10, 9500 Geraardsbergen, België

View on Map
  • Date : 14 november 2026 - 22 november 2026
  • Time : 20:00 - 22:00 (Europe/Brussels)
  • Venue : Abdijstraat 10, 9500 Geraardsbergen, België

Related Events

Cursussen en wandelingen
Provincieweg 82, 9552 Herzele, België

De Burchtstappers GROEPSWANDELING

Film, tentoonstellingen en boeken
Sint-Walburgastraat 9, 9700 Oudenaarde, België

Jan De Meyer – boekvoorstelling

Theater, dans en humor
Dorp 10, 9308 Aalst, België

Letters to Leigh

Theater, dans en humor
Oudenaardsesteenweg 456, 9420 Erpe-Mere, België

STEVEN GOEGEBEUR

Theater, dans en humor
Graanmarkt 12, 9400 Ninove, België

RAF COPPENS

Theater, dans en humor
Stationsstraat 23, 9280 Lebbeke, België

PRETHUIS