Welkom bij de Scroll Kalender

Fiertelommegang van Sint-Hermes

zondag 15 juni 2025 RONSE
https://www.fiertelommegang.be/

07.00 Plechtige Fiertelmis in de Sint-Hermesbasiliek.
08.00 CEREMONIE VAN DE PLECHTIGE AANVRAAG VAN HET SINT-HERMESSCHRIJN door de Burgemeester aan ZEH Rector op het voorplein van de basiliek.
08:10 Vertrek van de bedevaart vanop de Kleine Markt via Kaatsspelplein, Priestersstraat, Hospitaalstraat, Grote Markt, Peperstraat, Rooseveltplein richting Wijnstraat.
08:25 Wijnstraat, ter hoogte van de Schipsstraat, terugkeer van de Geestelijkheid naar de Sint-Hermesbasiliek. Verandering van processie- naar marsmuziek. De Fiertelmars weerklinkt. De bellenklank verandert eveneens van processie- naar marstempo.
08:40 EKKERGEM: eresaluut van de Stedelijke Brandweerharmonie. De Burgerlijke Overheid neemt plaats in de voorbehouden koetsen (Broecke).
08:55 Kort oponthoud aan de Kapel Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes op de Kruisstraat en aan Châlet de la Cruche (2,5 km).
09:45 LOUISE-MARIE (7 km): verering van de relieken in de kerk van Onze-Lieve-Vrouw van La Salette. Rustplaats voor de bedevaarders.
10:37 OUDE GENDARMERIE: vluchtherdenking van 1724 en heldhaftig verweer van de ruiters van Saint-Sauveur en Roborst tegen de Geuzen (Protestanten). De bellenklank houdt op en men loopt over een afstand van 150 m met het reliekschrijn.
10:50 KAPEL ONZE-LIEVE-VROUW VAN LORETTE: Het Sint-Hermesschrijn wordt processiegewijs de kapel binnengedragen, gevolgd door een kort gebed.
11:10 SCHOONBOEKE (10 km): kort gebed aan de kapel.
11:47 PLACE A L’AULNOIT (Ellezelles 12,5 km): kort gebed aan het kruisbeeld.
12:05 KAPEL VAN TOMBELLE (Ellezelles 13,5 km): stilstand van de Fiertel en kort gebed.
12:20 HOEVE HARDY (15,5 km): doorgang door de akkers. De rijtuigen volgen de gewone weg.
12:40 KAPEL CROIX-OU-PILE (Saint-Sauveur 16,5 km): de bedevaarders stappen driemaal rond de kapel. Het schrijn wordt processiegewijs de kapel binnengedragen. Kort gebed. De Fiertel is halverwege.
13:10 GROENENBOOM: stopplaats met gelegenheid voor een verfrissing.
13:45 Erkentelijkheidsceremonie KRUISBEELD WATTRIPONT (grens Ronse – Wattripont 21 km). Overhandiging van een peperkoek door de Burgemeester van Ronse aan de Prins van Béthune, afstammeling van Gérard de Waudrupont. Deze ceremonie herinnert aan de feodaliteit, toen de Heer van Waudrupont leenheer van Ronse was.
14:30 RUSSEIGNIES (24 km): Plechtigheid in de Sint- Amanduskerk: het schrijn wordt afgehaald door de lokale Geestelijkheid en ter verering opgesteld. Om 15.00 uur: plechtig lof.
15:45 SINT-HERMESHOEVE (Russeignies): de oude cijnshoeve van Wadimont, toebehorend aan het Sint-Hermeskapittel. Herinnering aan de gastvrije ontvangst van de Fiertel door het Kapittel.
16:25 Doortocht aan het vroegere Provinciaal Instituut Eynsdaele (27 km).
16:30 Beiaardconcert vanop de belforttoren van de Sint- Hermesbasiliek.
17:00 Halte aan Châlet de la Cruche.
17:10 Halte aan de kapel Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes (Kruisstraat).
17:45 Vertrek van de historische processie, gevolgd door de Gilden, het terugkerende reliekschrijn van Sint- Hermes, Kerkelijke en Burgerlijke overheid, genodigden en de massa aan bedevaarders en ruiters.
18:30 Plechtig TE DEUM in de Sint- Hermesbasiliek met verering van de relieken.
  • Date : 15/06/2025
  • Time : 07:00 - 19:30 (Europe/Brussels)
  • Venue : Sint-Hermesbasiliek Priesterstraat 9600 Ronse

Venue Info

Sint-Hermesbasiliek Priesterstraat 9600 Ronse

Related Events

Concerten Cursussen en wandelingen
Place de Lessines, Lessines

Le Rallye de la Petite Reine

Concerten Gastronomie
Hospital Notre Dame de la Rose Museum Place Alix de Rosoit, 7860 Lessines

Les Sons Intensifs

Concerten
Salle René Magritte Rue de la Déportation 37, 7860 Lessines

Fête de la musique

Concerten Gastronomie
Rosario, Poreel 10A, Bever

Deborah Rose

Theater, dans en humor
Parochiaal Centrum - Dorp 10 - 9308 Hofstade

Tejatertoerken

Cursussen en wandelingen
Hunnegem Gasthuistraat 104 Geraardsbergen

Huizenonderzoek