Welkom bij de Scroll Kalender

Het nieuwstedelijk

Yellowcake, Little Boy
wo 26 mrt 2025 – 20:00
De schouwburg De Werf Molenstraat 51, 9300 Aalst
€ 22 Standaardprijs tickets

Hiroshima. Shinkolobwe. Brussel. New York. Stijn Devillé duikt in het verhaal van de Belgische betrokkenheid bij de atoombom die, ondanks het voorafgaande verzet van wetenschappers als Leo Szilard en Niels Bohr, op 6 augustus 1945 met de spotnaam Little Boy op Hiroshima valt. De pogingen om Winston Churchill, president Roosevelt, oorlogsminister Henry Stimson en later president Truman op andere gedachten te brengen, vallen in dovemansoren. Honderdduizenden Japanse slachtoffers laten in augustus 1945 het leven of zijn levenslang verminkt.

Wanneer de gevolgen van de bom geleidelijk aan duidelijk worden, kantelt het westerse enthousiasme over het einde van de oorlog en over de Amerikaanse technologische voorsprong, in een diep en existentieel afgrijzen.

Devillé schetst hoe mensen wereldwijd met elkaar verbonden zijn en een keten van reacties veroorzaken. Kettingreacties die de geschiedenis een andere wending geven.

 


  • Date : 26 maart 202510 april 2026
  • Time : 20:0021:41 (Europe/Brussels)
  • Venue :

Venue Info

Related Events

Film, tentoonstellingen en boeken
Sint-Ursmaruskerk Zegelsem, Sint-Ursmarusstraat, Brakel, België

CABARET, COMEDY EN CARTOONISTEN

Cursussen en wandelingen
Fc Zegelsem, Rovorst, Brakel, België

Avondwandeling in natuurgebied Burreken

Cursussen en wandelingen Film, tentoonstellingen en boeken
Perreveld 5, Brakel, België

Bezoek aan het Faunahuis

Cursussen en wandelingen Film, tentoonstellingen en boeken
Sporthal De Rijdt, Jagersstraat, Brakel, België

weerman Bram Verbruggen

Cursussen en wandelingen
Sporthal De Rijdt, Jagersstraat, Brakel, België

Voorstelling natuurinspectie

Film, tentoonstellingen en boeken
Sporthal De Rijdt, Jagersstraat, Brakel, België

‘Le Chant des Forêts’