Welkom bij de Scroll Kalender

Krakelingen en Tonnekensbrand

Geraardsbergen
Op zondag 23 februari 2025 maakt Geraardsbergen zich op voor het eeuwenoude dubbelfeest van Krakelingen en Tonnekensbrand. De Krakelingenstoet heeft dit jaar als thema “opgroeien in Geraardsbergen”.

Om 15 uur trekt de historische stoet van Hunnegem (Gasthuisstraat) naar het kruispunt Oude Steenweg/Vesten waar hij ontbonden wordt. Onze reuzenfamilie neemt het voortouw en krijgt het gezelschap van de lokale politieke mandatarissen in historische kledij.
Langs het volledige parcours staan verschillende commentatoren die de bezoekers met veel bravoure van de nodige historische duiding voorzien. Hun locatie is te herkennen aan de grote vlaggen van Visit Geraardsbergen.
Wie deze geschiedenis liever zelf leest, kan vanaf 14 uur een programmaboekje krijgen. De eerste 750 toeschouwers ontvangen er meteen ook een Krakelingenpin bij.

Krakelingenworp
Na de stoet volgt rond 16.45 uur de krakelingenworp op de top van de Oudenberg.
De pastoor-moderator en de mandatarissen van het lokaal bestuur gooien duizenden krakelingen in de menigte. Wie een papiertje in zijn krakeling vindt, wint een gouden krakelingenjuweel.

Tonnekensbrand
Om 19.30 uur is iedereen opnieuw welkom op de Oudenberg voor een kom warme soep en een streepje muziek en dans. Om 20 uur stipt wordt het vreugdevuur “Tonnekensbrand” aangestoken om de lente te verwelkomen.

De (deelnemende) deelgemeenten en omliggende dorpen beantwoorden het vuur met een “Walmkebrand”.

Tot slot worden de toortsen aangestoken en door de burgers meegedragen naar de binnenstad waar er verder gefeest wordt.

 

  • Date : 23/02/2025
  • Time : 15:00 - 00:00 (Europe/Brussels)
  • Venue : Geraardsbergen

Venue Info

Geraardsbergen

Related Events

Film, tentoonstellingen en boeken
Cursussen en wandelingen
Plezanten Hof, Prins Leopoldstraat 87, 9700 Oudenaarde

Digicafé & Aperotime

Concerten
Plezanten Hof, Prins Leopoldstraat 87, 9700 Oudenaarde

Tijl en Eno

Gastronomie
Plezanten Hof, Prins Leopoldstraat 87, 9700 Oudenaarde

Noche de Paella

Theater, dans en humor
De Wiek Dendermondebaan 8 9240 Zele

DRIES VANHEGEN, SERGE FEYS (WALTZING MATHILDA)

Cursussen en wandelingen Film, tentoonstellingen en boeken
De Wiek Dendermondebaan 8 9240 Zele

VITALSKI, JOHAN BRAECKMAN & JEAN PAUL VAN BENDEGEM