Leven (en lijden) met de Britten

van Buckingham Palace tot Brexit: het Verenigd Koninkrijk van binnenuit bekeken

Wat doe je aan als je wordt uitgenodigd voor een tuinfeest op Buckingham Palace, hoe vergaat het de Britten sinds Brexit en hoe kom je als correspondent aan je verhalen?

Toen Lia van Bekhoven zich eind jaren zeventig in Londen vestigde, kon je nergens filterkoffie krijgen, hadden Britse huizen vast tapijt in de wc en moest prins Charles nog aan zijn eerste huwelijk beginnen.

Sindsdien versloeg ze, vooral als ‘de stem uit Londen’, alle belangrijke en minder belangrijke ontwikkelingen die zich in het land afspeelden.

Van vredesonderhandelingen in Noord-Ierland en de uittreding uit de EU tot de opkomst van Harry Potter en de dood van prinses Diana. Vooral dat laatste. Van alle journalistieke opdrachten is de vraag naar verhalen over het wel en wee van de royals de meest constante gebleven.

In deze theatertour informeert van Bekhoven op onderhoudende toon over hoe ze als correspondent voor Nederlandse en Vlaamse media aan haar verhalen komt, wat voor mensen de Britten zijn om mee te leven en wat ze aanhad op dat tuinfeest in Buckingham Palace.

  • Date : 5 februari 202624 september 2026
  • Time : 20:0016:40 (Europe/Brussels)
  • Venue :

Venue Info

Related Events

Cursussen en wandelingen Film, tentoonstellingen en boeken
Bibliotheek Ninove, Graanmarkt, Ninove, België

Lezing Sofietiviteit

Cursussen en wandelingen
Kloosterberg, Herzele, België

N42 Wandeling

Cursussen en wandelingen
Hillegemplein, Herzele, België

GROEPSWANDELING

Theater, dans en humor
ArtA'A, Stationsplein, Aalter, België

Hollandse avond (en wat Westvlaams)

Theater, dans en humor
ArtA'A, Stationsplein, Aalter, België

Man Man Man

Theater, dans en humor
ArtA'A, Stationsplein 25, Aalter, België

Dries Heyneman