Welkom bij de Scroll Kalender

Trotterswandeling in Pollare

zondag 25 mei 2025 – om 14.30 uur
start aan de Parochiezaal, Pollare-Dorp 13 te 9401 Pollare.
voor een tocht van ongeveer 10,3 km en een verkorte van 6,7 km. Vergeet vooral je picknick niet en aangepast schoeisel bij regenweer.
De deelname bedraagt 1 euro bij de inschrijving ter plaatse.

Pollare is een dorp in de Belgische provincie Oost-Vlaanderen en een deelgemeente van Ninove. Het is gelegen in de Denderstreek, aan de rechteroever van de Dender met natuurgebied de Dendervallei.
In Pollare bepaalt de Dender voor een groot deel het ritme van het dorp. De vallei waar de Dender zich doorslingert is zonder meer uniek. Rondkuierend ontdek je, naast prachtige landschappen, de ene kapel na de andere. De paraboolvormige brug die gelegen is aan de “Zwarte Flesch”, een afspanning waar schippers en paarden konden bijkomen van de geleverde inspanningen, verbindt Pollare met Appelterre.
Verschillende archeologische vondsten, zoals een gepolijste prehistorische silex-steen die langs de Dender werd gevonden, Merovingische lanspunten, Romeinse dakpannen en vaatwerk, wijzen op een oude bewoning van de plaats.

meer info

Pasar Herzele

 

  • Date : 25 mei 202520 maart 2026
  • Time : 14:3003:05 (Europe/Brussels)

Related Events

Cursussen en wandelingen Film, tentoonstellingen en boeken
Musea Hunnegem, Gasthuisstraat, Geraardsbergen, België

EXPO’S MUSEA HUNNEGEM 2026

Bioboerderij Pomona Puur Aerde, Boembeke, Brakel, België

Hoe kunnen landbouw en natuur elkaar versterken?

Cursussen en wandelingen De Scroll Kalender Junior
Boembekemolen, Boembeke, Brakel, België

“Dag van het water!”

Cursussen en wandelingen
Bioboerderij Pomona Puur Aerde, Boembeke, Brakel, België

Hoe kunnen landbouw en natuur elkaar versterken?

Musea Hunnegem, Gasthuisstraat, Geraardsbergen, België

Sander Buyck | Inge Braeckman | Honoré d’O

Film, tentoonstellingen en boeken
Musea Hunnegem, Gasthuisstraat, Geraardsbergen, België

Erlend Van Landeghem